מבוא
השחלת מכונת התפירה
כלי התפירה
דפי אימון
התפר הראשון שלי
פורם הוא חבר
תפירת סל
בעיות ותקלות במכונה
איך לתחזק מכונת תפירה
סיום
תפירת חצאית
תפירת מכנסיים

שיעור שני - השחלת מכונת התפירה

יש לזכור שיש מגוון מכונות תפירה והרעיון הרכזי הוא אותו רעיון.

הפונקציות משתנות ממכונה למכונה. יש מכונות עם מגוון פונקציות תפירה ויש כאלה שיש להן רק תפר ישר וזיגזג. יש מכונות חדשות יותר וישנות. יש כאלה עם בית סליל בתוך המכונה ויש כאלה שיש להן בית סליל נשלף - מכונה כזאת מוסברת, מצולמת היטב בשיעור ניקיון המכונה (כמובן ,תמיד ניתן לחזור לעלון המצורף למכונת התפירה. ואם אין, להבין את הכללים הבסיסים ולהשליך אותם על המכונה שלכם.

 

בהצלחה!

 

בשיעור זה נלמד להשחיל את מכונת התפירה:

 1. למלא סליל תחתון

 2. להשחיל סליל תחתון

 3. להשחיל חוט עליון

 4. להחליף מחט

 5. להחליף רגלית

 6. נכיר את הפונקציות שיש למכונת התפירה להציע.

מכונת התפירה

מה במכונה?

 1. סולל החוט התחתון - אחראי למילוי הסליל התחתון. יש לשים לב להשתמש בסלילים המתאימים למכונה,אם נשתמש בסלילים אחרים המכונה לא תתפור.

 2. מוט מחזיק החוט

 3. גלגל התנופה - את גלגל התנופה יש לסובב תמיד כלפינו.

 4. כפתור בורר אורך התפר - תפר נקרא גם בשמו המקצועי - תך. המספרים המסומנים על הכפתור מציינים את אורך התפר במ"מ, כאשר הכפתור נמצא על 0 אין התקדמות בכלל מצב זה מתאים לנו כאשר תופרים כפתור. הטווח בין 1-f מיועד לתפרי קישוט ורקמה. כיוון אורך בסיסי הוא בין 3-2. הכיוון הנכון יהיה בהתאם לסוג הבד והחוט, ולכן מומלץ תמיד לקחת חתיכה של בד ולבדוק קודם לכן.

 5. כפתור כיוון מתח החוט - צריך שיהיה איזון בין החוט העליון והתחתון .לא פעם אנחנו רואים שהבד מכווץ מעט. אם אנחנו רואים שהחוט העליון מתוח מידי נוריד את המספר בגלגל מתח החוט. ואם אנחנו נתקלים בבעיה הפוכה שהחוט מעט רפוי נעלה את המספר. המתח הבסיסי הוא 4.

 6. סוגי תפרים

 7. כפתור בורר הדוגמאות - יש מגוון דוגמאות תפירה. תפר ישר, זיגזג, תפר אוברלוק, תפרי קישוט ועוד. רוב התפירה שלי מסתכמת בתפר ישר וזיגזג. זה נחמד שיש מגוון רחב של דוגמאות תפירה, שאפשר להשתמש בהם לקשט פרוייקטים פשוטים כמו - ארנק, ציפה לכרית ואפילו היתה לי תלמידה - גננת, שעיצבה מפיות לכל ילד בגן כאשר היא רקמה את השם של כל אחד - מדליק, לא?

 8. כפתור כיוון מתח החוט העליון

 9. מוביל חוט עליון
 10. מנוף הרמת החוט

 11. רגלית תפירה

 12. כפתור החיזוק

טיפים ממני אליכם:

לאחר שהשחלנו חוט עליון וחוט תחתון, אנחנו צריכים למשוך את החוט התחתון ע"י סיבוב שלם של גלגל התנופה אלינו, המחט יורדת למטה והופ! הרמנו את החוט התחתון. ממממ...רק שזה לא תמיד קורה. כמה נקודות חיזוק

 1. - לאחר השחלה עליונה ותחתונה ולפני איסוף החוט התחתון יש לבדוק שהמחט למעלה.
  - לבצע סיבוב 1 בלבד של גלגל התנופה אלינו.
  - כאשר מבצעים סיבוב 1 יש לבדוק שמתחילים כשהסימן על גלגל התנופה נמצא במרכז המכונה, מסובבים סיבוב מלא וחוזרי בדיוק לאותה נקודה -סימן הגלגל במרכז המכונה .

 2. תמיד לקחת חתיכה של בד ממנה תופרים כדי לבדוק את איכות התפר .

 3. יש להשתמש בסלילים הנכונים למכונת התפירה שלכן בלבד .

 4. לפני החלפת המחט יש תמיד לכבות את המכונה.
   

בהצלחה!

אני מזמינה אותך ללחוץ כאן ולהכנס לקבוצת הפייסבוק הסודית שלנו, שם אפשר לשאול שאלות, להתייעץ, להשוויץ או סתם לשתף ולהרגיש קצת ביחד.

ענבל נאור סטודיו בוטיק לסדנאות וחוגי תפירה  |  052-2920882  |  רח׳ סירקין 6, גבעתיים   |  מייל. inbalnaor100@gmail.com

  כל הזכויות שמורות | עיצוב ובנייה: אלינור נאור ©